Zajęcia dla tych, którzy podjęli decyzję dotyczącą swojej przyszłości na kierunkach architektonicznych, tj Architektura i Urbanistyka oraz Architektura Krajobrazu. Ocena z egzaminu rysunkowego ma największy wpływ na dostanie się na wymarzone studia. Dlatego biorąc pod uwagę to, oraz nasze kilkunastoletnie doświadczenie, uważamy że m wcześniej zacznie się naukę rysowania tym lepiej dla osoby zdającej.
Szeroka gama zagadnień i tematów egzaminacyjnych w różnych miastach, zobowiązuje nas do przekazania jak największej i najdokładniejszej wiedzy z zakresu rysunku architektonicznego i geometrii. Sami na bieżąco śledzimy informacje dotyczące egzaminów na poszczególnych uczelniach.
Dzięki wieloletniej pracy i pozytywnego podejścia, wykształciliśmy spersonalizowany program nauczania, dzięki któremu od wielu lat osiągamy jedne z najwyższych wyników.
Aby przyspieszyć i pomóc w procesie nauczania, przygotowaliśmy pomoce dydaktyczne tj. nagrania video (kilkanaście godzin), wielostronicowy (ponad 100) skrypt, stworzony przez Krzysztofa Janiszewskiego. Dzięki temu praca dla ucznia staje się łatwiejsza
i w każdej chwili i każdym miejscu może zasięgnąć pomocy. Zajęcia prowadzone są w mieszanych grupach wiekowych (oprócz junior i senior) a INDYWIDUALNE podejście do każdej osoby sprawia, że nikt nie jest pominięty. Każdą pracę sprawdzamy z dokładnością i pełnym zaangażowaniem.
Biorąc pod uwagę to, że prowadzimy przygotowania pod pozostałe kierunku artystyczne, takie jak Architektura Wnętrz, Wzornictwo Przemysłowe czy inne, rysunek jest podstawowym elementem „teczki”.
Naszym głównym celem jest wykształcenie w uczniach myśli przestrzennego patrzenia, zauważenia zależności w przyrodzie i architekturze, poczucia estetyki w myśl konstrukcji perspektywicznej.
PROGRAM
Zapoznanie się z pojęciami i zasadami tworzenia takich rzeczy jak: Rzuty prostokątne oraz aksonometria, konstrukcje geometryczne brył (prostopadłościany, graniastosłupy, walce, stożki itp.), zasady perspektywy (jedno, dwu oraz trój zbiegowa), konstrukcja brył platońskich oraz złoty podział. W jaki sposób wyznacza się światłocień. Również przenikanie brył, odbicia lustrzane, proporcje ludzkiego ciała. Ważna jest również wiedza z zakresu projektowania zieleni oraz małej architektury w krajobrazie. Projektowanie wnętrz architektonicznych, formy przestrzenne i ich modelowanie. Istotna podstawa jak martwa natura oraz rysunki związane z historią sztuki.
Umiejętność malowania uczy doboru palety barw, mieszania ich oraz pracy innymi narzędziami niż ołówek. Typowo artystyczny przekaz jest bardzo ważny, aby pozytywnie rozwiać swoje artystyczne umiejętności. Poznanie technik malarskich jest również niezbędne zarówno przy tworzeniu „teczki” na kierunki związane ze sztuką jak również przy poszerzaniu horyzontów.